ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

آیا به دلیل داشتن سینه های بزرگ از پوشیدن لباس های رسمی همچون کت و شلوار گریزانید؟

آیا داشتن سینه های بزرگ اعتماد به نفس شما را به شدت پایین آورده است؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با عارضه ژنیکوماستی در مردان و راه های درمان آن همراه باشید.

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

داشتن سینه های بزرگ موجب کاهش شدید اعتماد به نفس در مردان می شود. همچنین پوشیدن لباس های تنگ و رسمی برای آنها دشوار شده و نمی توانند در اجتماع آنطور که باید حضور یابند.

به بزرگ شدن اندازه سینه ها در مردان به طور غیر طبیعی ژنیکوماستی می گویند. این عارضه بر اثر تغییرات هورمون استروژن و تستسترون به وجود آمده و می تواند بر روی بافت یک یا هر دو سینه مردان اثر نامطلوب ایجاد نماید.

ژنیکوماستی در پسران با رسیدن به سن بلوغ آغاز شده و با افزایش سن ممکن است تشدید گردد. در حقیقت عارضه ژنیکوماستی به خودی خود مشکل جدی نبوده و سلامتی فرد را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

مردان مبتلا به ژنیکوماستی گاهی اوقات درد را در ناحیه سینه تجربه می نمایند. علاوه بر این داشتن سینه های بزرگ در مردان سبب کاهش اعتماد به نفس در آنها می شود.

ژنیکوماستی گاهاً به صورت طبیعی از بین می رود. اما در صورت استمرار آن در بدن جراحی و دیگر درمان ها به کمک می آیند.

علائم ژنیکوماستی

نشانه های ژنیکوماستی شامل موارد ذیل می شوند:

  • بزرگ شدن بافت و غدد سینه
  • حساس شدن سینه ها

دکتر خسرو دبیر زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های زیر حاصل فرمایید

تلفن مطب : ۲۲۰۵۸۳۰۲-۲۲۰۳۵۴۳۸-۰۲۱

اینستاگرام

 

علت ژنیکوماستی

ژنیکوماستی می تواند به دلایل مختلفی در مردان پدیدار گردد. در ذیل به برخی از مهم ترین دلایل به وجود آمدن ژنیکوماستی به اختصار می پردازیم:

  • تغییرات هورمونی طبیعی بدن

ژنیکوماستی در هنگام تولد: بیش از نیمی از مردان در هنگام تولد در معرض استروژن بدن مادر قرار می گیرند. اما این تأثیر پس از دو الی سه هفته پس از به دنیا آمدن از بین می رود.

ژنیکوماستی در طول زندگی: در برهه ای از زندگی مردان، هورمون های آنها دچار تغییر می شود. اما ممکن است این تغییرات پس از ۶ الی دو سال به حالت اولیه باز گردد.

ژنیکوماستی در مردان: پیک ابتلا به ژنیکوماستی در مردان سنین ۵۰ الی ۶۹ سالگی می باشد. حداقل یک مرد از چهار مرد در این سن دچار ژنیکوماستی می شوند.

  • داروهای هورمونی
  • الکل و مواد افیونی
  • بیماری های خاص

جراحی ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی یکی از آن جراحی های بدون بازگشت می باشد. اما می بایست در انتخاب جراح پلاستیک خوب نهایت دقت و وسواس را به عمل بیاورید. زیرا در صورتیکه ابن جراحی توسط فرد متخصص انجام نشود، می تواند عوارضی را با خود در پی داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که هنگام انتخاب جراح خود حتماً به تخصص و نمونه کارهای جراحی ژنیکوماستی وی توجه ویژه نمایید. جراحی ژنیکوماستی تنها راه درمان برای کوچک کردن سینه های بزرگ مردان می باشد.

در طی این جراحی، جراح اقدام به خارج کردن بافت چربی و اضافی سینه مردان می نماید. همچنین شما می توانید به منظور جلوگیری از بازگشت بافت چربی سینه ها و در صورت داشتن مشکلات هورمونی پیش از عمل برای درمان مناسب اقدام نمایید.

نتیجه گیری

ژنیکوماستی یکی از رایج ترین مشکلات در مردان است که سبب بزرگ شدن غیر طبیعی سینه های آنها می شود. بهترین راه بر طرف کردن این ضایعه جراحی ژنیکوماستی بوده و در صورتیکه درمان های مناسب با این جراحی تلفیق شود، جراحی ژنیکوماستی غیر قابل بازگشت می شود.

پروتز سینه

دکتر خسرو دبیرزاده جراح پلاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *