روان درمانی

روان درمانی

بسیاری از افراد نسبت به روان درمانی توسط متخصص اعصاب و روان واهمه دارند. این افراد گمان می کنند افرادی که به روانپزشک مراجعه می کنند روانی هستند!!!

آیا شما هم اینگونه فکر می کنید؟؟ به نظر شما هم اشخاصی که برای مشورت یا درمان به نزد روانپزشک می روند، بیمار روانی هستند؟؟

اکثر افراد در طول زندگی خود دچار سردرگمی و نگرانی می شوند. بنابراین کمک گرفتن از یک مشاور یا پزشک نشان دهنده ی مریضی و یا وجود عارضه ی روانی در فرد نمی باشد.

مشاوره روان درمانی

روان درمانی در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال از روان درمانی برای درمان افسردگی نیز استفاده می شود.

در حوزه ی شناخت درمانی، افسردگی نوعی بیماری فکری محسوب می شود. فرد افسرده دارای افکار منفی و مریض گونه می باشد. همانطور که در مقاله ی درمان افسردگی بیان شد، فردی که دچار افسردگی شده است، از روند زندگی خود احساس رضایت ندارد و نسبت به آینده نیز نا امید می باشد.

این افکار باعث می شوند زندگی فرد تیره و تار به نظر آید و فرد هیچ میلی به گذران زندگی نداشته باشد. معمولا شخص افسرده خود را کوچک و حقیر می پندارد و به خود را با نسبت های نامربوطی مانند: من یک احمق هستم! من بی خاصیت هستم! و… سرزنش می کند.

روان درمانی کودکان

برخی از کودکان در سنین پایین دچار خشونت رفتاری یا عارضه های دیگر رفتاری یا فکری می شوند. علت این امر ممکن است جو ناسالم حاکم در خانواده، مشکلات بیرونی (به طور مثال نداشتن احساس خوب در محیط مدرسه و…)، رفتار نامناسب اعضای خانواده با یکدیگر، خشونت پدر و مادر، اعتیاد خانواده و … باشد.

اگر نگران حالت روحی و رفتاری فرزند خود هستید نیاز است با یک روانپزشک مشورت نمایید تا راهکارهای موثر در پروراندن مناسب کودک خود را بیاموزید. از این طریق می توانید از بروز احتمالی بسیاری از عوارض روحی و رفتاری دلبندتان جلوگیری کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله پرخاشگری در کودکان مراجعه نمایید.

روان درمانی کودکان

روان درمانی کودکان

اهمیت روان درمانی

همانطور که در مطالب فوق بیان شد، هر فردی در زندگی خود بنا به دلایل متفاوتی همچون: مسائل خانوادگی، مسائل احساسی و… نیاز به کمک پیدا می کند. شاید با خودتان فکر کنید اگر نیاز به مشورت و کمک دارید، جای اینکه به پزشک مراجعه کنید چرا با دوستانتان صحبت نکنید؟؟

دلیل این امر این است که دوستان ما برای خوب گوش کردن صحبت هایمان آموزش ندیده اند و مهارت لازم را برای پیشنهاد راهکار های موثر و کارآمد ندارند.

با کمی تامل می توانید به این نکته پی ببرید که صحبت کردن با فردی که هیچگونه شناخت و انتظار قبلی از ما ندارد و از مسائل شخصی ما آگاه نیست، بدون قضاوت می تواند ما را در حل مشکلاتمان راهنمایی کند.

پزشکان روان درمان، تصوری که از  فرد نرمال و عادی دارند با تصور عمومی جامعه متفاوت است. این پزشکان دارای دانش و آگاهی بالا برای دستیابی به اعماق ذهن افراد می باشند.

هزینه روان درمانی

شاید هزینه ی یک جلسه روان درمانی مساوی با هزینه ی یک وعده ی غذایی در کنار دوستانتان باشد. اما به این فکر کنید کدام یک به شما کمک بیشتری می کند؟ شاید گذراندن زمان در کنار دوستانتان باعث شود ساعت ها از دغدغه ها و افکار منفی خود دور باشید. اما به محض جدا شدن از دوستانتان چه اتفاقی می افتد؟

انتخاب با خود شماست!!!

خلاصه مطلب

هدف روان درمانی نوعی خود آگاهی می باشد. با صحبت کردن با روانپزشک و در میان گذاشتن مسائل خود با او، شما می توانید راهکارهای اصولی و کارآمد را برای حل مسائل و برخورد مناسب با مشکلاتتان یاد بگیرید. دکتر علی کربلائی روانپزشک در این زمینه می توانند راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند 

به تدریج در طی جلسات مشاوره شما به بینش عمیق تری نسبت به ذهن و افکار خود دست می یابید. این آگاهی باعث می شود تا تغییری شگرف در راستای ساختن زندگی بهتر داشته باشید.

 

درمان اضطراب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *